رفتن به محتوا رفتن به بعدی و غیرفعال کردن رفتن به بعدی و غیرفعال کردن

قیمت روز خرید ارز دیجیتال چیست؟

قیمت روز خرید ارز دیجیتال

امروزه ارز های دیجیتال، بسیار کاربردی تر از گذشته عمل می کنند و در شرایط کنونی، تعداد طرفداران این ارزها بسیار افزایش یافته است. مزایای ارز های دیجیتال و سودآوری آن برای معامله گران این عرصه، باعث گرایش کاربران بسیاری نسبت به این ارزها شده است. ارز های رمزنگاری شده در حال حاضر در شرایط ایده آلی قرار دارند و بسیار کاربردی عمل می کنند. پیش بینی شده است این ارزها بتوانند در آینده جایگزین ارز های فیات شوند. اگر قصد سرمایه گذاری در این عرصه را دارید می توانید از طریق رایا اکسچنج به اطلاعاتی نظیر قیمت روز خرید ارز دیجیتال، قیمت فروش ارز دیجیتال، شرایط معامله این ارزها و… پی ببرید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال، شکل خاصی از پول است که براساس علوم مربوط به رمزنگاری طراحی شده است. استفاده از بلاک چین، ویژگی هایی نظیر شفافیت، غیر متمرکز بودن و تغییر ناپذیری را در این ارزها به وجود آورده است. ویژگی غیر متمرکز بودن این ارزها به این معنا است که این ارزها تحت نظارت و کنترل هیچ دولتی نیستند و فقط توسط کاربران اداره می شوند. اولین ارز دیجیتال که بیت کوین نام دارد در سال ۲۰۰۸ وارد بازار شد و یک سال بعد نخستین سکه های آن استخراج شدند.

تفاوت ارز دیجیتال با ارز فیات

اصلی ترین ویژگی ارز های دیجیتال، عدم برگشت پذیر بودن تراکنش هاست؛ یعنی اگر تراکنشی انجام و تایید شود، دیگر امکان برگشت آن وجود ندارد، در حالی که در بانک های معمولی این گونه نیست؛ به طوری که اگر شما پولی را به اشتباه به حساب فرد دیگری انتقال بدهید می توانید به راحتی و با پیگیری های قانونی آن پول را به حساب خود برگردانید.

ویژگی دوم این ارزها، بین المللی بودن آن است. شما می توانید تنها با چند دقیقه هر مقدار از ارز را از یک کشور به کشوری دیگر انتقال دهید. در واقع ارز های دیجیتال هیچ گونه محدودیت مرزی ندارند.

ویژگی سوم این ارزها به پنهان ماندن هویت فرد در تراکنش ها اشاره دارد. در واقع شما برای ایجاد یک حساب کاربری در کیف پول، لازم نیست که اطلاعات هویتی خود را وارد کنید و می توانید به صورت یک فرد ناشناس به فعالیت بپردازید.

چهارمین ویژگی ارز های دیجیتال، امنیت بالای این رمز ارزها است. به دلیل رمزنگاری بودن این ارزها و استفاده از کلید خصوصی و عمومی در مبادلات ارز های دیجیتال، امکان جعل و کلاهبرداری این ارزها وجود ندارد.

علت گسترش ارز های دیجیتال

ارز های دیجیتال به دلیل فرامرزی بودن، سرعت بالای تراکنش، شفافیت فعالیت و استقلال از نهاد های دولتی تاکنون توانسته اند از محبوبیت بالایی نزد طرفداران خود بهره مند شوند. بازار ارز های دیجیتال بسیار بی ثبات است و شدت نوسانات این ارزها گاه به لحظه می رسد؛ مثلا ممکن است قیمت روز خرید ارز دیجیتال در یک روز بسیار بیشتر از روز گذشته اش باشد همین امر سبب گرایش افراد به این ارزها شده است؛ زیرا افراد بسیاری براساس این نوسان ها در یک دوره کوتاه مدت به ثروت بسیاری دست یافته اند. همچنین به دلیل امنیت بالا و شبکه رمزنگاری شده ارز های دیجیتال امکان جعل و سرقت این ارزها بسیار پایین است. در واقع امنیت ارز های دیجیتال، یکی از دلایل گسترش و محبوبیت این ارزها می باشد.

قیمت روز خرید ارز دیجیتال

به دلیل بی ثباتی و ناپایداری ارز های دیجیتال، نمی توان قیمت مشخصی را به آن ها نسبت داد؛ البته ارز های پایداری مانند تتر در این میان قرار دارند، اما اکثر ارزهایی که با هدف سرمایه گذاری از آن ها استفاده می شود ناپایدارند. گاهی نوساناتی بودن این ارزها آن قدر زیاد است که شما ناچارید برای انجام یک معامله ارزی درصدد اطلاع از قیمت روز خرید ارز دیجیتال و یا حتی قیمت لحظه ای ارز دیجیتال برآیید. البته این بی ثباتی گاهی برای بعضی از معامله گران سودآور است؛ در حالی که ممکن است برای عده ای دیگر زیان بار باشد.

مشهورترین ارز های دیجیتال

تاکنون حدود ۲۲۰۰ ارز دیجیتال وارد بازار شده است که از این میان تنها تعداد اندکی توانسته اند از محبوبیت بالایی نزد کاربران برخوردار شوند و تعداد زیادی از میان رفته اند. در ادامه به مشهورترین ارز های رمزنگاری شده اشاره می شود.

بیت کوین

بیت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده از محبوبیت بسیار بالایی نزد طرفداران خود برخوردار است و تاکنون بیشترین میزان خرید و فروش ارز را به خود اختصاص داده است.

لایت کوین

لایت کوین با توجه به سرعت بالای پرداختی که دارد بسیار مورد استقبال است و از آن به عنوان نقره دیجیتال یاد می شود. این ارز دیجیتال، از قدیمی ترین ارز های خانواده آلت کوین می باشد.

تتر

تتر به عنوان یک ارز پایدار، در بسیاری از معاملات جهانی استفاده می شود و از آن جا که دلار آمریکا از آن پشتیبانی می کند، در بسیاری از معاملات جایگزین دلار است.

انواع ارز های دیجیتال

تمامی ارز های دیجیتال به جز بیت کوین به دو دسته آلت کوین و توکن تقسیم بندی می شوند. هر کدام از این دسته ها دارای بلاک چین مخصوص به خود می باشند. قسمتی از کوین ها از کد های بیت کوین به وجود آمده اند و ویژگی های این ارز دیجیتال را دارا هستند. در واقع این ارزها با تغییراتی در زمینه تعداد سکه ها، زمان ساخت بلاک و نوع الگوریتم، از بیت کوین به وجود آمده اند. تعدادی از این کوین ها نظیر اتریوم، از شبکه ای مجزا ساخته شده اند و هیچ وابستگی ای نسبت به بیت کوین ندارند و گاه کاربرد های بیشتری دارند.

توکن ها دسته ای از ارزهای رمزنگاری شده هستند که بر بستر اتریوم ایجاد شده اند. این ارز های دیجیتال، دارای بلاک چین مخصوص به خود نیستند و برای انجام تراکنش های ارزی نیاز به استفاده از بلاک چین اصلی می باشند. توکن ها دارای کاربرد های خاصی هستند و نمی توان آن ها را به عنوان یک ارز دیجیتال در نظر گرفت. توکن ها به دو دسته توکن های کاربردی و توکن های اوراق بهادار تقسیم می شوند و هر یک دارای وظایفی می باشند.

What's your reaction?
0لبخند0خخخخ0اوپس0لایک0ناراحت0عصبی

ارسال دیدگاه