رفتن به محتوا رفتن به بعدی و غیرفعال کردن رفتن به بعدی و غیرفعال کردن

کاربردهای تتر

خرید ارزان تتر

امروزه ارز های دیجیتال، در انجام معاملات بین الملل، سهم بسزایی دارند و این مقدار روبه افزایش است. بعضی از این ارزها رشد قیمتی چشم گیر داشته اند و افسانه ثروتمند شدن در یک شب برای خیلی از افراد به حقیقت پیوسته است؛ به عنوان مثال ارز دیجیتال بیت کوین با افزایش قیمت بسیار زیاد در مدتی کوتاه، باعث ثروتمند شدن بسیاری از صاحبان سرمایه این ارز شده است.
ارز دیجیتالی به نام تتر، با هدف ایجاد ثبات در بازار ارز های دیجیتال منتشر شد. این ارز با ویژگی قیمتی منحصر به فردی توسعه یافت. به بیان ساده تر قیمت تتر ثابت است و نوسانات بازار ارز هیچ تاثیر بر روی آن ندارد. فروش و خرید ارزان تتر، تنها با ارزش گذاری یک دلار به ازای هر تتر انجام می پذیرد و این ویژگی اصلی تتر است.

تتر جایگزین بسیار مطلوبی برای ارز های فیات هم هست؛ چرا که پشتیان تتر ارز های فیات هستند. در ادامه با مباحثی چون: سرعت تتر در معاملات، چگونگی خرید ارزان تتر، محبوبیت تتر و غیره بیشتر آشنا خواهیم شد.

سرعت تتر در انجام معاملات

یکی از دلایلی که باعث ایجاد رغبت افراد برای خرید تتر می شود، سرعت زیاد تراکنش های آن است. برای انتقال پول بین صرافی ها یا عمل واریز و برداشت، زمان چند روزه ای نیاز است و این فرآیند اگر با روزهای تعطیل برخورد داشته باشد، شاید تا یک هفته نیز به طول بی انجامد. با استفاده از رمز ارز دیجیتالی تتر، عمل انتقال ارز بین کیف پول فرستنده و گیرنده، تنها در چند دقیقه و بدون نیاز به هیچ واسطه ای انجام می پذیرد. این مزیت برای کسانی که برای معاملات خود نیاز سریع به ارز دارند، بسیار خوش آیند است.

در معاملات بین المللی فرد بدون ریسک نگهداری و خرید ارز فیزیکی، می تواند معامله خود را بدون هیچ مشکلی با ارز دیجیتالی تتر به سرانجام برساند. همچنین امکان ثبات قیمتی و عدم محدودیت در خرید ارزان تتر، باعث جلب توجه بیشتر بازرگانان بین المللی به آن می شود.

در کنار سرعت بالا، هزینه تراکنش نیز امری قابل توجه و مهم است که در تصمیم گیری در انتخاب ارز بسیار تاثیر گذار است. تتر علاوه بر سرعت بالا در انجام تراکنش ها، هیچ هزینه ای در قبال جابه جایی تتر بین کیف پول های کاربران ندارد؛ این موضوع بدین معناست که هزینه تراکنش های تتر صفر است و همین امر بر محبوبیت تتر افزوده است.

چگونگی خرید ارزان تتر

همان طور که پیش تر توضیح دادیم، تتر بر خلاف سایر ارز های دیجیتالی، قیمت همواره ثابتی دارد و ارزش آن برابر با ارز های فیات است. برای دستیابی به خرید ارزان تتر، باید قیمت دلار آمریکا به نسبت پول رایج کشور ارزان باشد؛ به عنوان مثال در کشور ایران هرچه قیمت دلار آمریکا پایین تر باشد، به همان نسبت تتر را نیز به قیمت ارزان تری می توان خرید. برای این منظور می توانید با مراجعه به صرافی های آنلاین ارزی، نسبت به خرید تتر اقدام کنید.

خرید ارزان تتر

تتر در مقایسه با بیت کوین

بسیاری از افراد معتقد هستند که بیت کوین بیشتر حجم معاملات ارز های دیجیتال را در اختیار دارد، اما باید گفت که این تصور کاملا اشتباه است و بیت کوین با تمام محبوبیتی که در بین کاربران ارز های دیجیتال دارد، در این زمینه مغلوب تتر شده است و حجم معاملات انجام شده توسط تتر بسیار بیشتر از بیت کوین است. از دلایل این امر می توان به تبدیل زیاد سایر ارز های دیجیتال با تتر بیان کرد. در بیان ساده تر بسیاری از افراد برای خرید و فروش ارز های دیجیتالی مانند بیت کوین از تتر استفاده می کنند و همین باعث افزایش حجم تراکنش های تتر می شود.

به طور کلی بیت کوین و تتر دو ارز دیجیتال از دنیایی مختلف هستند و افراد پیرو بیت کوین به هیچ عنوان به ارز دیجیتال تتر اعتمادی ندارند. از دلایل آن می توان به متمرکز بودن تتر اشاره کرد. تتر به عنوان ارزی دیجیتال، توسط افرادی خاص نظارت و کنترل می شود که این موضوع برخلاف قوانین بیت کوین است. بیت کوین غیر متمرکز است و توسط هیچ نهاد و سازمانی یا شخص خاصی کنترل نمی شود.

محبوبیت تتر در بین کاربران چیست؟

تتر در بین کاربران محبوبیت های خاص خود را دارد. برای معامله گران ارز های دیجیتال، تتر مانند نقطه ای امن می ماند که در بازار خشن ارز های دیجیتال، می توانند به آن پناه ببرند. به این صورت که برای پیشگیری از هرگونه ضرر و زیان، تمام ارز های دیجیتال خود را به تتر تبدیل می کنند.

به دلیل سرعت زیاد انتقال و پشتیبانی آن توسط ارز های فیات، محبوبیت خاصی بین بازرگانان و تجار دارد. تاجران بین المللی با عدم محدودیت در خرید می توانند به مقدار مورد نیاز، اقدام به خرید ارزان تتر کنند و این در صورتی است که در سایر ارز های دیجیتال با محدودیت خرید مواجه هستید. با خرید تتر دیگر بازرگانان با مشکل نقدیگی ارز و ریسک های نگهداری ارز نقد مواجه نیستند و این مهم ترین دلیل محبوبیت تتر در بین کاربران است.

کاربرد تتر در سرمایه گذاری

بسیاری از افراد برای حفظ ارزش دارایی خود اقدام به خرید تتر می کنند. همچنین در بعضی از موارد باعث افزایش دارایی شخص می شود؛ به عنوان مثال در کشور ایران، به دلیل تورم های زیاد بازار ارز بسیاری از افراد اقدام به خرید و فروش دلار برای کسب سود می کنند، اما به دلیل محدودیت در خرید و مشکلاتی از این دست، کمی کار برایشان سخت می شود. با خرید ارزان تتر دیگر خبری از این مشکلات نیست. همچنین در صورت دلخواه می توانند تتر خود را به سایر ارز های دیجیتالی تبدیل کنند. به طور کلی تنها استفاده از تتر در امر سرمایه گذاری، حفظ دارایی و کاهش ریسک نگهداری پول نقد است.

رایا اکسچنج با ایجاد بستری امن در جهت معاملات ارزی در نظر دارد خیال شما عزیزان را نسبت به مسائل امنیتی راحت کرده و دغدغه های مربوط به این حوزه را از میان بردارد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با تیم رایا اکسچنج در تماس باشید و با خیالی آسوده اقدام به خرید ارز مورد نظر خود نمایید.

What's your reaction?
0لبخند0خخخخ0اوپس0لایک0ناراحت0عصبی

ارسال دیدگاه